Zastanawiasz się, czy masz zaległe zobowiązania finansowe? Odmówione Ci kredytu, udzielenia pożyczki konsumenckiej w sklepie? Wiesz że masz długi wpisane do rejestrów długów BIG (Baz Informacji Gospodarczych) ale nie wiesz z jakiego tytułu i jak je wyprostować?
Sprawdzenia długów po numerze PESEL w serwisie dluginfo.pl to szybki i wygodny sposób na uzyskanie informacji o ewentualnych zaległościach. Dzięki temu możesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zadbać o swoją sytuację finansową.
Gdzie sprawdzić długi po PESELU?
Informacje o zadłużeniu osób prywatnych (konsumentów) zbierane i udostępniane są przez Biura Informacji Gospodarczych, tzw. BIG-i na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Ustawa ta nakłada na BIG-i obowiązek udostępnienia osobie zainteresowanej informacji o własnym zadłużeniu raz na pół roku bezpłatnie ale w praktyce jest to bardzo trudne, wymaga skomplikowanej weryfikacji online albo udania się do siedziby BIGu.
Na stronie DlugInfo.pl możesz sprawdzić swoje długi po PESELU online w ciągu godziny.
Pamiętaj jednak, że możesz sprawdzić tylko swoje zadłużenie. Nie możesz sprawdzić zadłużenia innej ospoby prywatnej (konsumenta w rozumieniu Ustawy), nawet jeśli jest to Twoja rodzina, znajomy albo osoba której np. chcesz wynająć mieszkanie.
Jeśli wynajmujesz mieszkanie albo nawiązujesz inną współpracę z osobą prywatną i chcesz dowiedzieć się czy regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. poproś ją o pobranie informacji o własnym zadłużeniu w serwisie DlugInfo.pl Póżneij ta osoba będzie mogła okazać Ci swój raport.
Informacje o Twoim zadłużeniu (lub jego braku) przetwarzane są w bazach dłużników, takich jak:
- Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zawiera informacje o kredytach i pożyczkach, także tych spłaconych.
- BIG InfoMonitor, ERIF, KRD – rejestry dłużników, gdzie trafiają osoby z niezapłaconymi rachunkami, kredytami czy alimentami. BIG InfoMonitor może również udostępniać informacje umieszczone w BIK.
Jak sprawdzić swoje długi po PESELU krok po kroku
- Wejdź na stronę DlugInfo.pl.
- Zarejestruj się i potwierdź swoją tożsamość – wymagane jest podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL , numeru dokumentu tożsamości oraz weryfikacja tożsamości za pomocą swojego telefonu.
- Wyszukaj informacje o zadłużeniu – po wpisaniu danych, w ciągu godziny sprawdzimy zgodność podanych przez ciebie danych osobistych i mailem prześlemy informacje o występowaniu lub braku zaległości oraz z jakiego tytułu masz ewentualne długi.
- Podejmij działania – jeśli znajdziesz zaległe zobowiązania, skontaktuj się z wierzycielem lub skorzystaj z opcji spłaty długu online.
Serwis DlugInfo potrzebuje Twoich danych wyłącznie do potwierdzenia Twojej tożsamości a Twojego numeru telefonu i adresu e-mail wyłącznie do przekazania Ci informacji o zadłużeniu. Nie przekazujemy Twojego numeru telefonu ani adresu e-mail nikomu. Nie zajmujemy się windykacją ani pomocą w wyjaśnieniu zadłużenia z podmiotem, który wpisał Twoje zadłużenia do BIG. Po uzyskaniu informacji od nas, sam musisz skontaktować się z wierzycielem.
Dlaczego warto regularnie sprawdzać swoje długi?
- Unikniesz przykrych niespodzianek, np. windykacji czy egzekucji komorniczej.
- Poprawisz swoją historię kredytową, co ułatwi Ci wzięcie pożyczki lub kredytu.
- Zyskasz pełną kontrolę nad swoimi finansami.
Sprawdzenie długu po PESELU jest szybkie, proste i dostępne online. Odwiedź dluginfo.pl i dowiedz się więcej!
Aby sprawdzić swoje zadłużenie na podstawie numeru PESEL za darmo, można skorzystać z kilku sposobów:
1. BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
- Wejdź na stronę BIK
- Zarejestruj się i zweryfikuj swoją tożsamość (np. przelewem lub e-dowodem)
- Pobierz raport BIK, który zawiera informacje o kredytach, pożyczkach i zaległościach
2. BIG (Biura Informacji Gospodarczej)
W Polsce działają trzy główne biura:
- BIG InfoMonitor → www.big.pl
- Krajowy Rejestr Długów (KRD) → www.krd.pl
- ERIF → www.erif.pl W każdym z nich można raz na 6 miesięcy sprawdzić swoje zadłużenie za darmo.
3. Krajowa Administracja Skarbowa (długi wobec państwa)
- Jeśli masz długi podatkowe lub wobec ZUS, sprawdzisz je na e-Urząd Skarbowy
- Zaloguj się przez profil zaufany lub e-dowód
4. Sądowe i komornicze zadłużenia
- Sprawdź w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) → krz.ms.gov.pl
- Możesz też skontaktować się z komornikiem w rejonie swojego zameldowania
Korzystając z DlugInfo.pl możesz sprawdzić swoje długi po PESELU w 90% baz w jednym miejscu.
